Časté dotazy

Jak se můžu u hoplaCar registrovat?

Je to snadné na internetových stránkách www.hoplacar.cz zvolíte „Registrace“ a dále postupujete dle pokynů. Jen si musíte připravit občanský a řidičský průkaz a platební kartu na případné nabití kreditu na využívání našich služeb. Výše kreditu je od 500,-Kč do 3.000,-Kč a po nabití od nás dostanete 10% kreditu navíc jako BONUS.

Jak najdu vozidlo?

Před začátkem rezervace cca 15 minut, Vám přijde sms a e-mail, kde budou uvedeny GPS souřadnice polohy vozidla.

Kam mám vrátit vozidlo?

V 99% si vozidlo budete vyzvedávat v lokalitě Praha - Stodůlky a tam jej také po skončení rezervace musíte vrátit.

Co udělat před jízdou?

Zkontrolovat vozidlo a jakékoliv poškození  zaznamenat do formuláře "Kontrola vozidla", který naleznete v přihrádce před spolujezdcem. Následně formulář vyfotíte a odešlete e-mailem na zc.racalpoh@ofni

Můžu s vozidlem vyjet za hranice České republiky?

Výjezd s vozidle mimo ČR není momentálně bohužel možný.

Jsou vozidla pojištěna?

Vozidla jsou pojištěna jak zákonným pojištěním, tak i havarijním pojištěním. V případě nehody je potřeba si obléknout reflexní vestu, která je umístěna ve dveřích u řidiče a spolujezdce, označit místo, vyndat výstražný trojútelník a umístit jej v dostatečné vzdálenosti od vozidla. Následně je nutné kontaktovat Policii ČR, naší Asistenční linku a Asistenční linku pojišťovny.

Co budu platit když způsobím nehodu?

Pokud se stane nehoda a vy budete viníkem, tak Vás čeká úhrada pokuty od Policie ČR. Následně se na Vás vztahuje dle VOP i úhrada spoluúčasti na opravě vozidla dle podmínek pojišťovny. Podmínky jsou nastaveny na 5% z ceny opravy minimálně však 5.000,-Kč.

Např.:
Vyčíslená škoda Zaplatím spoluúčast
2 000,- Kč 5 000,- Kč
20 000,- Kč 5 000,- Kč
200 000,- Kč 10 000,- Kč

Můžu se proti úhradě spoluúčasti pojistit?

Zatím toto možné není, ale usilovně na tomto pracujeme.

Co mám dělat, když potřebuji dotankovat palivo?

V přihrádce před spolujezdcem najdete tankovací kartu CCS, kterou uhradíte natankované palivo na některé z více než dvou tisíc čerpacích stanic. hoplaCar doporučuje tankovat palivo u čerpacích stanic SHELL, OMV, MOL, Čepro(Euro Oil).
Co mám dělat, když jsem natakoval(a) na čerpací stanici kde neakceptují CCS kartu a musel(a) jsem uhradit tankování v hotovosti?

Ihned jak toto zjistíte, kontaktujte naší Asistenční linku kde nám tuto skutečnost oznámíte. Následně nám pošlete fotokopii účtenky mailem do schránky zc.racalpoh@ecavrezer a necháte originál dokladu za tankování ve vozidle v přihrádce před spolujezdcem. My vám po obdržení fotokopie dokladu zašleme částku za tankování na Váš bankovní účet nebo o částku za tankování navýšíme váš kredit.

Mají vozidla dálniční známku?

Ano, všechny naše vozidla mají vylepenu platnou dálniční známku a kontrolní kupón je uložen v přihrádce před spolujezdcem.

Jaké palivo se tankuje do vozidel?

Všechny naše vozidla jsou benzínová, takže na čerpací stanici budete tankovat Natural 95 (evropské označení E5).